احتمال کاهش قیمت میوه شب عید/نگاهی به گرانترین میوه بازار کرج

سیف الله عسکرخانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در خصوص وضعیت بازار میوه استان گفت: وضعیت بازار میوه مساعد است و کمبودی در میوه نداریم، اکثر میوه‌ها به وفور در بازار موجود است و کمبودی در این خصوص نداریم.وی در ادامه افزود: پرتقال به وفور و قیمت مناسب در بازارهای استان عرضه می‌شود، سیب درختی هم نسبت به پرتقال ممکن است قیمتی بالاتر داشته و یا کم باشد که دلیل آن هم سرمازدگی سال گذشته است که به محصولات آسیب رساند.
عسکر خانی از احتمال کاهش قیمت میوه برای بازارهای شب عید خبر داد و گفت: در حال حاضر کشاورزان و باغداران خودشان محصولات را ذخیره‌سازی کرده‌اند به امید آن که بتوانند در بازارهای شب عید به قیمت‌های مورد نظر خود بفروشند. به همین دلیل ممکن است با عرضه این میوه‌ها در بازارهای شب عید قیمت‌ها شکسته و میوه با قیمت پایین‌تری به شهروندان عرضه شود.
وی در خصوص وضعیت صیفی‌جات در شب عید نیز اظهار کرد: فعلاً نمی‌توان وضعیتی را برای صیفی‌جات پیش بینی کرد، اگر آب و هوا برای کشاورزی مساعد باشد می‌توانیم شاهد محصولاتی با کیفیت باشیم و حتی در خصوص مقدار عرضه هم مشکلی نباشد.
رئیس اتحادیه میوه فروشان البرز اظهار کرد: همیشه گفته‌ایم که بازار میوه و صیفی‌جات کاملاً وابسته به عرضه و تقاضا است، اگر تقاضا در بین خریداران بالا باشد قطعاً مقدار عرضه پایین خواهد آمد و قیمت‌ها فزونی پیدا خواهند کرد.
عباس وحیدی، رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج گفته، طبق آخرین نرخ مصوب، آناناس طلایی به قیمت هر کیلو ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان گران‌ترین میوه و هندوانه هر کیلو ۲,۹۰۰ تومان ارزان‌ترین میوه میادین میوه و تره بار کرج است.
انتهای پیام
Let’s block ads! (Why?)
Source: eghtesadi

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *